Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

kominki,działalność atystyczna zakład ogólnobudowlany rogów sobócki budowa,
    adaptacja,
        remonty,
              kominki
                      rzeźby
dla zakładów i osób prywatnych
UWAGA!! W okresie zimowym obniżka cen o 30%. Np. kładzenie tynków 7.5 zł za metr kwadratowy!!

www.zob.cba.pl www.zbyszek.spec.pl
Zakład Ogólnobudowlany
[Rozmiar: 3582 bajtów] [Rozmiar: 3708 bajtów] [Rozmiar: 3886 bajtów] [Rozmiar: 6412 bajtów] kontakt [Rozmiar: 3803 bajtów] kontakt [Rozmiar: 3803 bajtów] kontakt [Rozmiar: 3803 bajtów] Architektura Budapesztu
Angielska wersja Zakład Ogólnobudowlany Zbigniew Trzebski

Drukuj stronę
Wydrukuj tą stronęPowiadom znajomych o tej stronie
Twoje imię:
Email znajomego:

BiteFight - poczuj zew KRWI

Katalog Stron-Dobre Strony

UWAGA: W okresie zimowym obniżka cen o 30% na wszystkie roboty budowlane.     Tanio? Zadzwoń w grudniu, będzie jeszcze taniej.

Witam państwa na stronie poświęconej mojemu zakładowi  ogólnobudowlanemu oraz działalności artystycznej i nie tylko.

Oficjalnie firma moja istnieje od ponad 9 lat. Powstała na bazie wieloletniego doświadczenia w branży budowlanej oraz własnej pasji przetwarzania surowców w użyteczną formę.

 Firma świadczy wielorakiego rodzaju usługi  z branży budowlanej i pokrewnych.

Mamy na swoim koncie liczne remonty dla osób prywatnych jak i dla dużych zakładów przemysłowychoraz stawianie od podstaw domków jednorodzinnych i budynków użyteczności publicznej.

Przykłady naszych prac można obejrzeć w dzialerealizacje.

Z dużą pasją zajmuję się również sztukaterią artystyczną i elementami dekoracyjnymi wnętrz i ogrodów. Wykonujękominkiręcznie rzeźbione i zdobione , z piaskowca, marmuru itp.

Oprócz tradycyjnego wykorzystania betonu, tworzę za jego pomoca trwałe, oryginalne rzeźby, przedstawiające ludzkie twarze lub całe popiersia. Dekoruję w ten sposób bramy, ogrodzenia, altanki, grile ogrodowe, kominki, wnętrza domów. Sporządzam również masywne kolumny, z kilkuwarstwowymi podstawami i bogato zdobionymi głowicami, w stylu jońskim, korynckim, rzymskim, greckim itp. Projektuję również i odlewam różnego rodzaju tralki, filary, słupki i inne elementy ogrodzenia. Układam artystycznie kostkę brukową, marmur, lub inny kamień.

Działamy na terenie całej gminy Sobótka i Województwa Dolnośląskiego. Rogów Sobócki jak i cały masyw Ślęży można znaleźć na tejmapie.

Parę słów o naszej Górze:

ŚLĘŻA - ŚLĄSKI OLIMP

Na przedgórzu Sudeckim, około 30 km w linii prostej od Wrocławia wznosi się Masyw Ślęży. Jest on najwyższym jego pasmem. Rozciąga się w kierunku prawie południkowym na przestrzeni ponad 5 km. Najwyższym szczytem jest Ślęża (718 m) ze szczytami Gozdnica (316 m), Wieżyca (415 m ), Stolna (371 m), a za przełęczą Tąpadła wznosi się Radunia (573 m) oraz w jej sąsiedztwie Świerszczyna (411 m), Słupicka Góra (335 m) i dalej w kierunku południowo zachodnim Czernica (481 m) i Świerkowa (378 m).

Niemicki kronikarz Thietmar (975 ? 1018) napisl o Ślęży: ?Owa góra wielkiej doznawała czci u wszystkich mieszkańców z powodu swego ogromu i przeznaczenia, jako że odprawiano na niej przeklęte, pogańskie obrzędy? co sugeruje, że odbywały się tam obrzędy kuGtu pra-słowiańskiego.

Góra Ślęża zawsze była otoczona tajemniczoscią dla ludzi, nawet badania geologiczne nie dają jednoznacznej odpowiedzi skąd ta góra znalazła się w tym miejscu na rozległej równinie, z dala od innych masywów górskich. Ostatnio odkryto we wschodniej partii Ślęży oraz w części Wzgórz Kunowskich obfite występowanie minerału ilmenitu, z którego można uzyskiwać bardzo rzadki i drogi metal tytan. Odkryto ślady jego wydobywania? i to przed wiekami!!!

W okresie największych zlodowaceń (około 600 000 lat temu) szczyt Ślęży wystawał ponad 500 m ponad powierzchnię lądolodu tworząc tzw. nunatak, który był poddawany dużym wahaniom temperatury. Wahania te spowodowały popękanie skał o różnych odpornosciach i powstanie bloków oraz nanosu skalnego. Po ustąpieniu lodowca góra ta została skolonizowana przez florę i faunę zachowując jednak odrębność od reszty Sudetów. Z biegiem czasu Ślęża stała się również ?Siedzibą Bogów?, a dla ludzi "Świętą Górą". Nawet klimat, tak jak wszystko na Ślęży, urąga naukowym koncepcjom. Rośliność, która jest okryta Ślęża występuje w takim połączeniu gatunków, w jakim nie powinna się tutaj pojawić.

Zgodnie z najnowszymi badaniami archeologicznymi najstarsze ślady pobytu człowieka na Ślęży sięgają młodszej epoki kamienia, czyli około 4500 do 1900 p.n.e. Powstanie ośrodka kultowego wiąże się z ludnością kultury łużyckiej (1200 ? 400 p.n.e.). mogły wtGdy powstać kamienne kręgi i rzeźby.

Za pierwszych właścicieli Ślęży i okolicznych obszarów uważa się magnatów śląskich z rodu Łabędziów, a później książąt wrocławskich. Przyjmuje się, że klasztor benedyktyński powstał na górze Ślęży około 1110 roku z późniejszym osiedleniem się tam zakonników regularnych z Arrovaise. Niektórzy przyjmują, że był to rok 1090, chociaż sprawa jest naprawdę niejasna. W każdym razie zakon augustianów nie mogąc znieść trudnych warunków atmosferycznych przeniósł się do Sobótki-Górki, a potem do Wrocławia.

Jeszcze przed X w. zbudowano na szczycie Ślęży gród obronny, który jest wymieniany w latach 1242 i w 1247 w źródłach historycznych, a jego kasztelanem był Przedbor. Obecnie, tuż za budynkiem XVIII wiecznego kościoła, znajdują się ruiny XIV wiecznego zamku zbudowanego z łamanego kamienia. Z zamku przetrwały jedynie ruiny muru obwodowego oraz pozostałości dwóch budynków zamkowych na poziomie piwnic. Nazwa Sobótka po raz pierwszy pojawia się w dokumencie papieskim w 1148 roku.

Od strony południowej szczytu znajduje się dobrze zachowana konstrukcja kamienna w postaci potężnego muru wykonanego bez spoiwa murarskiego, która stanowi nie rozwiązaną zagadkę po dzień dzisiejszy. Pierwsze badania archeologiczne podjęte przez uczonych niemieckich zostały rozpoczęte w 1903 roku i były prowadzone do roku 1926. Na dzień dzisiejszy przetrwał jedynie w stanie szczątkowym mur od strony południowej. Reszta uległa dewastacji dostarczając kamieni do budowy średniowiecznego zamku na szczycie Ślęży, dwóch kaplic ślężańskich, a na początku XX wieku do budowy nowego schroniska na krawędzi łąki szczytowej.

Część badaczy jest zdania, że powstanie grodu ślężańskiego na przełomie epoki brązu i żelaza oraz budowli kamiennych świadczy, że przyczyną sprawczą powstania tych budowli były zagrożenia prawdopodobnie ze strony plemion scytyjskich, które nawiedzały Europę Środkową na początku V w p.n.e. lub też innymi ludami irańskimi osiadłymi na nizinie węgierskiej. Na Ślęży i w jej okolicach znaleziono trójgraniaste scytyjskie grociki do strzał z łuku.

Wśród różnych teorii są również takie, że twórcami budowli były ludy germańskie, a także uznawana przez większość badaczy, że byli nimi Celtowie.

Zaczerpnięto ze stronywww.projekt-cheops.com. Znajdziecie tam plan wyprawy do Egiptu grupy archeologów w celu odkopania zaginionych labiryntów oraz powiązanie Piramid z górą Ślężą.

Realizacja strony Marcin Trzebski mailto:mtrzebski@wp.pl